סחורה חדשה
  בדרכה אלינו 
 ואתם מוזמנים
לבקר ולהתאהב ! 
פנס ניווט אונייה
ארץ ייצור: הולנד
שנת ייצור: 1880
ייעוד במקור: פנס ניווט לאוניות פועל על נפט
נקרא בשם: Solid copper and brass ships anchor oil lantern
ייחודיות: הפנס עשוי פליז, נחושת וזכוכית מחוסמת. 

פריט אספנות אוטנטי עתיק ונדיר – פריט חתום!
טיפים ועצות
שוקי הפשפשים באירופה הקלאסית תמיד מציעים לנו מסע בזמן אל העבר, זו הזדמנות טובה להציץ על עברה של עיר ולהתבונן בהוויה המקומית. תמיד קיננה בי הסקרנות והחיבה לחפצי אמנות, אוספים ועתיקות, בהמלצתה האדיבה של חברה טובה אשר התגוררה בבלגיה, למדתי להתבונן בחפצים, להעריך אותם ולהתאהב בהם. הם משתמרים מדור לדור, עד שמגיע דור אשר מפסיק להתייחס לחפץ בהערכה הראויה לו ומשם הוא מתחיל את מסעו האישי יחד עם סיפורו האישי לתור אחר משכנו הבא. עבורי  הייתה זו התחלה של מסע חיפושים אחר חפצים מיוחדים, יפים ומבוקשים ממקומות שעדיין משמרים תרבות פנאי רבת שנים של ברוקאנטים ושוקי פשפשים. את החפצים שמצאנו ייעדנו לגלריה הראשונה שפתחנו ברמות השבים
LA BROCANTE DU VILLAGE  אשר במרוצת הזמן הסבנו את שמה ל MartiniK והעתקנו את משכנה ליישוב אורנית, קומה וכך הבאנו מעט מהטעם הזה לישראל 
 
אחת לשנה הערים באירופה מקבלות מועד, מקום ושעות פתיחה, שבהם יתקיים הברוקאנט. הוא מתקיים בסופשבוע או בחג. השוק פרוס על פני רחבת חנייה גדולה, שדרה מרכזית וידועה או בכיכר המרכזית של העיר. ישנם שווקים פתוחים וישנם מקורים. ישנם שווקי יום וישנם שווקי לילה. נתקלנו בשווקים עם עשרות מוכרים וכאלו עם אלפים.

ביקרנו באין ספור של ברוקאנטים ברחבי בלגיה וצרפת. כל ברוקאנט הוא מסקרן ומרתק בפני עצמו. אחד השווקים המומלצים בבלגיה הוא שוק המתקיים בכל יום שישי בעיר LIEGE. השוק מתפרש על פני שדרה ארוכה הומת אדם. שוק פופולארי ומוכר מאד, עם שפע של פריטי וינטג' וענתיקס. קמנו כל בוקר עם הזריחה כאשר המשימה הייתה לעוט על מקסימום פריטים טובים במינימום זמן וכסף.
אף פעם אין לדעת מה נמצא בשוק? זהו מסע חיפוש ממכר ומענג ,מסקרן ומרתק … מהם האוצרות שנצליח לצוד באותו יום? סרקנו דוכן דוכן וכל פריט שנמצא מתאים היה נעטף בזריזות לסל וקדימה להסתער אל הדוכן הבא.
ביקרנו באין ספור של ברוקאנטים ברחבי בלגיה צרפת והולנד. כל ברוקאנט הוא מסקרן ומרתק בפני עצמו.
 
אחד הברוקאנטים היפים בו בקרנו הוא UCCLE הצמוד לבריסל. הרחובות והסימטאות נסגרים לתנועה לרגל המאורע, הברוקאנט נקי ומטופח, כל תושב יודע היכן הוא ממקם את דוכנו.  במהלך הקניות ניתן לעצור למנוחה קלה, לאורכו של הברוקאנט ולהתמקם במסעדה, או בבית קפה אירופאי טיפוסי ולהתענג על ארוחה טובה.
שלכם באהבה
מרטין
הברוקאנט בעיר Floreffe בלגיה 
הברוקאנט ב -  UCCLE בלגיה